Klikni, navštiv a dej LIKE na našem Facebooku

Novinky a AKČNÍ NABÍDKY

Komunikujeme i přes Facebook


 


 

DOPORUČUJEME PRO PRAHU A PRAHU-ZÁPAD

www.topenarvajner.cz

 

Náš obchod využívá službu
,,OVĚŘENO ZÁKAZNÍKY"
recenzi obchodu naleznete kliknutím na obrázek

Podporuje mojeID

» Historie firmy

Příběh

Táta Jiří je vyučený nástrojař. Někdy kolem roku 1978, se vlastními silami pustil do stavby obytného přívěsu. Doma - na dvoře a v garáži - vyrobil kopii tehdy jugoslávské Adrie a dost se mu povedla.

Protože nás cestování s přívěsem nadchlo, rozhodl se otec po nějaké době, že by zkusil vyrobit i karavan větší a modernější. Nějaký čas sháněl a sbíral katalogy ze zahraničí a vyrobil tentokrát kopii západoněmeckého Wilku. :) Dodnes málokdo věří, že přívěs nepochází přímo z továrny. Ačkoliv je z roku 1983, jezdí a slouží stále a je dosud v bezvadné kondici, každoročně získává obdiv na svých cestách v Čechách i v zahraničí.

Aby oba tyto přívěsy mohl otec udělat podle svých představ, musel si vyrobit nástroje na výrobu jednak větracích mřížek, které jsou u obytných přívěsů potřeba, ale i válce pro profilování plechů, kterými byly karavany potaženy.
Nic takového se tehdy koupit nedalo. Tak se stalo, že díky srazům, kde se pravidelně sjížděli nadšenci  karavaningu, se o jeho šikovnosti a možnostech  výroby doslechli další kutilové, kteří také podomácku  stavěli obytné přívěsy a auta. Ve výrobě mřížek se tak  pokračovalo, i když jen hodně nárazově a ve velmi  malém množství - pouze na základě poptávky. Po roce 1989 se mohla výroba zlegalizovat a mřížky nabídnout i prodejcům ve stavebninách či železářství. A líbily se. Vzhledem k poptávce jsme zařadili do výroby i revizní dvířka ze železného plechu a rohy z hliníkového plechu na ochranu hran zdí.

Otec se již firmě nevěnuje a užívá si zasloužený odpočinek, ale já spolu s mým synem pokračujeme v jeho práci a snažíme se, abychom naše výrobky dělali co nejlépe. V dnešní době již nabízíme velmi široký sortiment rozměrů i materiálového provedení jak větracích mřížek, tak revizních dvířek. Dáváme si záležet na provedení i kvalitě zpracovávaných materiálů a můžeme nabídnout i výrobu tohoto sortimentu na zakázku. Díky novým a moderním technologiím jsou naše možnosti velmi široké.

Naše práce nás baví.


dcera Marcela
NTVlOWJ